Microchip Technology SY100E193JC
SY100E193JC picture photo
Mfg. Part Number
SY100E193JC
Manufacturer
Product Category
Logic - Parity Generators and Checkers
Brief Description
IC 8-BIT GENERATOR 28PLCC
Datasheet Download
SY100E193JC.pdf
Availability of SY100E193JC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100E193JC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100E193JC
Internal Part NumberEIS-SY100E193JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package38
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Parity Generators and Checkers
Series100E
PackagingBulk
Logic TypeParity Generator
Number of Circuits8-Bit
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100E193JC
Related LinksSY100, SY100E193JC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100E193JC Details Description
Related parts for SY100E193JC
FIXED IND 56UH 6.4A 26 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CPC 24-20AWG STR datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 25V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN CABLE datasheet.pdf
CAP CER 510PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf