Microchip Technology SY100EL16VCZC TR
SY100EL16VCZC TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VCZC TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY100EL16VCZC TR.pdf
Availability of SY100EL16VCZC TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL16VCZC TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VCZC TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VCZC TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VCZC TR
Related LinksSY100EL1, SY100EL16VCZC TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VCZC TR Details Description
Related parts for SY100EL16VCZC TR
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 14" 9S FIN datasheet.pdf
COUNTER LED 6 CHAR 85-250V PANEL datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V C0G 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf