Microchip Technology SY100ELT20VZG
SY100ELT20VZG picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT20VZG
Brief Description
IC TRANSLATOR PECL TTL DFF 8SOIC
Datasheet Download
SY100ELT20VZG.pdf
Availability of SY100ELT20VZG
QUANTITY
SY100ELT20VZG Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT20VZG
Internal Part NumberEIS-SY100ELT20VZG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 02/Sep/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package95
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTube
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL
Output SignalPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT20VZG
Related LinksSY100E, SY100ELT20VZG Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT20VZG Details Description
Related parts for SY100ELT20VZG
CONN PLUG .100" 50POS DUAL PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FUSE 350A 600V T-LAG CLASS J datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf