ON Semiconductor SZMMSZ2V4T3G
SZMMSZ2V4T3G picture photo
Mfg. Part Number
SZMMSZ2V4T3G
Brief Description
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD123
Datasheet Download
SZMMSZ2V4T3G.pdf
Availability of SZMMSZ2V4T3G
QUANTITY
SZMMSZ2V4T3G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZMMSZ2V4T3G
Internal Part NumberEIS-SZMMSZ2V4T3G
Assembly/Test Site Addition 07/Jan/2015
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZMMSZ2V4T3G
Related LinksSZMMSZ, SZMMSZ2V4T3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZMMSZ2V4T3G Details Description
Related parts for SZMMSZ2V4T3G
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
TWIST LOK STANDOFF 1 X 1.45" datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC10S/AE10M/CKC10S datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH 10POS SMD datasheet.pdf
MOD PWR STD FILTER 6A 2POLE/ET datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
TWEEZER POINTED VERY FINE 4.50" datasheet.pdf