KEMET T110D156M075AS
T110D156M075AS picture photo
Mfg. Part Number
T110D156M075AS
Brief Description
CAP TANT 15UF 75V 20% AXIAL
Datasheet Download
T110D156M075AS.pdf
Availability of T110D156M075AS
QUANTITY
T110D156M075AS Order Process
Ship out your order
Specifications of T110D156M075AS
Internal Part NumberEIS-T110D156M075AS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated75V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.2 Ohm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size Code-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T110D156M075AS
Related LinksT110D15, T110D156M075AS Datasheet, KEMET Distributor
T110D156M075AS Details Description
Related parts for T110D156M075AS
REGULTR 8V1.5A 3PIN HS SMD T/R datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 10.8A 11 MOHM TH datasheet.pdf
XFRMR 1CT:2.42CT/1CT:2.42CT SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 660VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 1G OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
2.0 WTB HEADER ASSY ST 5CKT datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
PRE-FILTER - PAD 5000I 4PK datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf