KEMET T322B155K035AT
T322B155K035AT picture photo
Mfg. Part Number
T322B155K035AT
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 10% AXIAL
Datasheet Download
T322B155K035AT.pdf
Availability of T322B155K035AT
QUANTITY
T322B155K035AT Order Process
Ship out your order
Specifications of T322B155K035AT
Internal Part NumberEIS-T322B155K035AT
PackagingBulk
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T322B155K035AT
Related LinksT322B15, T322B155K035AT Datasheet, KEMET Distributor
T322B155K035AT Details Description
Related parts for T322B155K035AT
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A DO203AB datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 67MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 3W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V NP0 1812 datasheet.pdf