Vishay/Sprague T86C155M035EBAL
T86C155M035EBAL picture photo
Mfg. Part Number
T86C155M035EBAL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 2312
Datasheet Download
T86C155M035EBAL.pdf
Availability of T86C155M035EBAL
QUANTITY
T86C155M035EBAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C155M035EBAL
Internal Part NumberEIS-T86C155M035EBAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)