Vishay/Sprague T86C226K6R3EASS
T86C226K6R3EASS picture photo
Mfg. Part Number
T86C226K6R3EASS
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2312
Datasheet Download
T86C226K6R3EASS.pdf
Availability of T86C226K6R3EASS
QUANTITY
T86C226K6R3EASS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C226K6R3EASS
Internal Part NumberEIS-T86C226K6R3EASS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C226K6R3EASS
Related LinksT86C226, T86C226K6R3EASS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C226K6R3EASS Details Description
Related parts for T86C226K6R3EASS
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED 5MM GAP RED RT ANGLE HOUSING datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
POT 1K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CB BTS FT 4 ASY datasheet.pdf
SMARTMESH IP MNGR 2.4GHZ 72QFN datasheet.pdf
CONN M8 MALE 8POS datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf