Vishay/Sprague T86D157K6R3EBAL
T86D157K6R3EBAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D157K6R3EBAL
Brief Description
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
T86D157K6R3EBAL.pdf
Availability of T86D157K6R3EBAL
QUANTITY
T86D157K6R3EBAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D157K6R3EBAL
Internal Part NumberEIS-T86D157K6R3EBAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D157K6R3EBAL
Related LinksT86D157, T86D157K6R3EBAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D157K6R3EBAL Details Description
Related parts for T86D157K6R3EBAL
LED GREEN 1206 SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR THRU HO datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 17POS datasheet.pdf
RES 1.48K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM 12POS SMT datasheet.pdf