Vishay/Sprague T86D336K020ESSL
T86D336K020ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86D336K020ESSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
T86D336K020ESSL.pdf
Availability of T86D336K020ESSL
QUANTITY
T86D336K020ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D336K020ESSL
Internal Part NumberEIS-T86D336K020ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D336K020ESSL
Related LinksT86D336, T86D336K020ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D336K020ESSL Details Description
Related parts for T86D336K020ESSL
IC SERIAL CFG PROM 128K 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU ARM7 512KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 500MA 300 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf