Vishay/Sprague T86D685K035ESAS
T86D685K035ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86D685K035ESAS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
T86D685K035ESAS.pdf
Availability of T86D685K035ESAS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86D685K035ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D685K035ESAS
Internal Part NumberEIS-T86D685K035ESAS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D685K035ESAS
Related LinksT86D685, T86D685K035ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D685K035ESAS Details Description
Related parts for T86D685K035ESAS
FIXED IND 56NH 600MA 140 MOHM datasheet.pdf
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 256X64 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 32K OTP 28SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.3A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 4.4V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 35mA Backlight 24-QFN-EP (4x4) datasheet.pdf
CONN TERM BLK 6POS 7.5MM 35DEG datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
EVAL BOARD 1200V SIC MOSFET MOD datasheet.pdf