Vishay/Sprague T95S105K035EZSL
T95S105K035EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S105K035EZSL
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S105K035EZSL.pdf
Availability of T95S105K035EZSL
QUANTITY
T95S105K035EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S105K035EZSL
Internal Part NumberEIS-T95S105K035EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S105K035EZSL
Related LinksT95S105, T95S105K035EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S105K035EZSL Details Description
Related parts for T95S105K035EZSL
CVR LIGHTNING SYM WAD 27 10/PK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 2.4A TO-263 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC GRN datasheet.pdf
LOCAL BUS 4 DIGITAL OUTPUT datasheet.pdf
CAP TANT 3.6UF 20% 125V AXIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 58MM datasheet.pdf