Vishay/Sprague T95S224K035HSAL
T95S224K035HSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S224K035HSAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S224K035HSAL.pdf
Availability of T95S224K035HSAL
QUANTITY
T95S224K035HSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S224K035HSAL
Internal Part NumberEIS-T95S224K035HSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)15 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S224K035HSAL
Related LinksT95S224, T95S224K035HSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S224K035HSAL Details Description
Related parts for T95S224K035HSAL
MEMORY CARD FLASH 11GB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8DIP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
BLZF 5.08/05/180LH SN OR datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W SMBJ datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
BCH-350V- 9 BK datasheet.pdf
GT 2C 2#0 PIN RECP datasheet.pdf
20V PNP LOW SAT MEDIUM POWER TRANSISTOR IN SOT23-6 IC datasheet.pdf