TXC CORPORATION TA-106.250MDE-T
TA-106.250MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-106.250MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-106.250MDE-T.pdf
Availability of TA-106.250MDE-T
QUANTITY
TA-106.250MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-106.250MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-106.250MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-106.250MDE-T
Related LinksTA-106., TA-106.250MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-106.250MDE-T Details Description
Related parts for TA-106.250MDE-T
FIXED IND 3.9MH 100MA 8.63 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT GOLD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 120 OHM 1% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MAX CLIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10.2MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 570MA 335 MOHM datasheet.pdf