TXC CORPORATION TA-15.8682MCE-T
TA-15.8682MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-15.8682MCE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-15.8682MCE-T.pdf
Availability of TA-15.8682MCE-T
QUANTITY
TA-15.8682MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-15.8682MCE-T
Internal Part NumberEIS-TA-15.8682MCE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.8682MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-15.8682MCE-T
Related LinksTA-15.8, TA-15.8682MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-15.8682MCE-T Details Description
Related parts for TA-15.8682MCE-T
IC MPU/RESET CIRC 3.20V SC70-4 datasheet.pdf
IC DRIVER FULL-BRIDGE 20-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 5HVSOF datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf