TXC CORPORATION TA-32.000MDD-T
TA-32.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-32.000MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-32.000MDD-T.pdf
Availability of TA-32.000MDD-T
QUANTITY
TA-32.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-32.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TA-32.000MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-32.000MDD-T
Related LinksTA-32.0, TA-32.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-32.000MDD-T Details Description
Related parts for TA-32.000MDD-T
CONN HEADER 20POS VERT .050 SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING .750" X 25' datasheet.pdf
TXRX TRANSLATING 3ST 8XQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SMA BLKHD JACK REAR MT SM FLANGE datasheet.pdf
SCD 3.81/16/90F 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
BOARD CONTROL STEPPER MOTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf