TXC CORPORATION TA-54.000MDE-T
TA-54.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-54.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-54.000MDE-T.pdf
Availability of TA-54.000MDE-T
QUANTITY
TA-54.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-54.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-54.000MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-54.000MDE-T
Related LinksTA-54.0, TA-54.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-54.000MDE-T Details Description
Related parts for TA-54.000MDE-T
SOLDER-WICK LEAD-FREE 10' 0.06" datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR 512MB 184DIMM datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 1.2A 140 MOHM TH datasheet.pdf
IC FPGA 377 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf