AVX Corporation TAJD107M010HNJ
TAJD107M010HNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD107M010HNJ
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TAJD107M010HNJ.pdf
Availability of TAJD107M010HNJ
QUANTITY
TAJD107M010HNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD107M010HNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD107M010HNJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package500
SeriesTAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD107M010HNJ
Related LinksTAJD107, TAJD107M010HNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD107M010HNJ Details Description
Related parts for TAJD107M010HNJ
CONN SPRING CONT 68 POS .137 SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED LT STRIP FLEX 12V GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO TNC JACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 5W T18 datasheet.pdf
IC FPGA 1126 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
RES 8.3333 OHM 2W .05% RADIAL datasheet.pdf