AVX Corporation TAJW155M050RNJ
TAJW155M050RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJW155M050RNJ
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2312
Datasheet Download
TAJW155M050RNJ.pdf
Availability of TAJW155M050RNJ
QUANTITY
TAJW155M050RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJW155M050RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJW155M050RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJW155M050RNJ
Related LinksTAJW155, TAJW155M050RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJW155M050RNJ Details Description
Related parts for TAJW155M050RNJ
IC MOSFET DVR 12A HS 8DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit datasheet.pdf
TRANSFER TAPE VHB 12X12" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES SMD 20KOHM 0.05% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
LED ARRAY 4000LM WARM WHITE COB datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 330NF10%275VAC RADIAL datasheet.pdf