TXC CORPORATION TB-32.768MDE-T
TB-32.768MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-32.768MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-32.768MDE-T.pdf
Availability of TB-32.768MDE-T
QUANTITY
TB-32.768MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-32.768MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-32.768MDE-T
Standard Package1,000
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-32.768MDE-T
Related LinksTB-32.7, TB-32.768MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-32.768MDE-T Details Description
Related parts for TB-32.768MDE-T
RES SMD 5.62M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 174A 1600V PWS-E-1 datasheet.pdf
SPARE TOOLING KIT HDM APPL datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf