AVX Corporation TBJV686K025LRSB0023
TBJV686K025LRSB0023 picture photo
Mfg. Part Number
TBJV686K025LRSB0023
Brief Description
CAP TANT 68UF 10% 25V 2924
Datasheet Download
TBJV686K025LRSB0023.pdf
Availability of TBJV686K025LRSB0023
QUANTITY
TBJV686K025LRSB0023 Order Process
Ship out your order
Specifications of TBJV686K025LRSB0023
Internal Part NumberEIS-TBJV686K025LRSB0023
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Standard Package1
SeriesTBJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)95 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2924 (7361 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)0.160" (4.06mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBJV686K025LRSB0023
Related LinksTBJV686K0, TBJV686K025LRSB0023 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TBJV686K025LRSB0023 Details Description
Related parts for TBJV686K025LRSB0023
RES SMD 160K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:9 500MHZ 28PLCC datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 23.75MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf