TXC CORPORATION TD-12.288MBE-T
TD-12.288MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-12.288MBE-T
Brief Description
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-12.288MBE-T.pdf
Availability of TD-12.288MBE-T
QUANTITY
TD-12.288MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-12.288MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-12.288MBE-T
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-12.288MBE-T
Related LinksTD-12.2, TD-12.288MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-12.288MBE-T Details Description
Related parts for TD-12.288MBE-T
FERRULE 2.5MM INS GRY 1 = 500PCS datasheet.pdf
SHIPPER ESD SMALL 4-1/8X3-1/16X1 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.2A 7.5 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 10MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
POE+ GIGA-MCBASIC, 2TX/SSLX-SM13 datasheet.pdf
REFL PACK RND 49.9MM 25.7MM WIDE datasheet.pdf