TXC CORPORATION TD-125.000MCD-T
TD-125.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-125.000MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-125.000MCD-T.pdf
Availability of TD-125.000MCD-T
QUANTITY
TD-125.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-125.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TD-125.000MCD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-125.000MCD-T
Related LinksTD-125., TD-125.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-125.000MCD-T Details Description
Related parts for TD-125.000MCD-T
RES ARRAY 5 RES 33K OHM 6SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PTC RESETTABLE SMD 1812 13V .75A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 44QFN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle 65 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf