TXC CORPORATION TD-74.250MBE-T
TD-74.250MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-74.250MBE-T
Brief Description
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-74.250MBE-T.pdf
Availability of TD-74.250MBE-T
QUANTITY
TD-74.250MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-74.250MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-74.250MBE-T
Standard Package3,000
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-74.250MBE-T
Related LinksTD-74.2, TD-74.250MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-74.250MBE-T Details Description
Related parts for TD-74.250MBE-T
SWITCH SIDE ACT GOLD 2 SEC 50V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 220V datasheet.pdf
IC DVR VIDEO FILTER 6CH 14TSSOP datasheet.pdf
IC LI-ION/POLY BATT CHRGR 28VQFN datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812 datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf