TDK Corporation TF2527VU-302Y2R0-01
TF2527VU-302Y2R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2527VU-302Y2R0-01
Brief Description
FILTER LINE 3MH 2A VERTICAL
Datasheet Download
TF2527VU-302Y2R0-01.pdf
Availability of TF2527VU-302Y2R0-01
QUANTITY
TF2527VU-302Y2R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2527VU-302Y2R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2527VU-302Y2R0-01
Number of Lines2
Inductance3mH
Current2A
DC Resistance (DCR)120 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm)
Height (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2527VU-302Y2R0-01
Related LinksTF2527VU-, TF2527VU-302Y2R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2527VU-302Y2R0-01 Details Description
Related parts for TF2527VU-302Y2R0-01
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
MOD EVAL DSP 40MHZ TMS320F240 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE PIN datasheet.pdf