Vishay/Sprague TH3C686M010C1000
TH3C686M010C1000 picture photo
Mfg. Part Number
TH3C686M010C1000
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TH3C686M010C1000.pdf
Availability of TH3C686M010C1000
QUANTITY
TH3C686M010C1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3C686M010C1000
Internal Part NumberEIS-TH3C686M010C1000
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3C686M010C1000
Related LinksTH3C686M, TH3C686M010C1000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3C686M010C1000 Details Description
Related parts for TH3C686M010C1000
VARISTOR 324V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
INSULATOR, 3 POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
MICRO 25C P 10" WHT JACKP NI datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE 9A datasheet.pdf