Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-19PC-LC
TVS06RK-25-19PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-19PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-19PC-LC.pdf
Availability of TVS06RK-25-19PC-LC
QUANTITY
TVS06RK-25-19PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-19PC-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-19PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-19PC-LC
Related LinksTVS06RK-2, TVS06RK-25-19PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-19PC-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-19PC-LC
RES 16.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS 3V 28-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
T-BEAM FIBER R25 BEND 2M CBL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HOOK & LOOP CINCH TIE 19.0L datasheet.pdf
KIT-2,7/16,NI+RT555-.625X1.50 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf