Vishay/Sprague TH3D336M025E0500
TH3D336M025E0500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D336M025E0500
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D336M025E0500.pdf
Availability of TH3D336M025E0500
QUANTITY
TH3D336M025E0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D336M025E0500
Internal Part NumberEIS-TH3D336M025E0500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D336M025E0500
Related LinksTH3D336M, TH3D336M025E0500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D336M025E0500 Details Description
Related parts for TH3D336M025E0500
PROTECT HEADER STRT 20 CONTACT datasheet.pdf
RELAY SSR 50A AC INPUT 3PHA 280V datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3049G/H1500TR 6" datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 250W datasheet.pdf