AVX Corporation TLJF337M006R0300
TLJF337M006R0300 picture photo
Mfg. Part Number
TLJF337M006R0300
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2312
Datasheet Download
TLJF337M006R0300.pdf
Availability of TLJF337M006R0300
QUANTITY
TLJF337M006R0300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLJF337M006R0300
Internal Part NumberEIS-TLJF337M006R0300
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTLJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLJF337M006R0300
Related LinksTLJF337M, TLJF337M006R0300 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TLJF337M006R0300 Details Description
Related parts for TLJF337M006R0300
RES SMD 887K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HAN D F CRIMP CONT AU 26-22AWG datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
CABLE 10COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SL 7.62/07/180B 4.5SN OR datasheet.pdf
CONN HOOD BOTTOM ENTRY SZ3A PG11 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC XO 6.78MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
WIRE GUARD FOR WALL SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf