AVX Corporation TLJR686M004R2900
TLJR686M004R2900 picture photo
Mfg. Part Number
TLJR686M004R2900
Brief Description
CAP TANT 68UF 4V 20% 0805
Datasheet Download
TLJR686M004R2900.pdf
Availability of TLJR686M004R2900
QUANTITY
TLJR686M004R2900 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLJR686M004R2900
Internal Part NumberEIS-TLJR686M004R2900
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLJR686M004R2900
Related LinksTLJR686M, TLJR686M004R2900 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TLJR686M004R2900 Details Description
Related parts for TLJR686M004R2900
RES 2.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DQFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC 214AB datasheet.pdf
MOLDED W 26W08 27W08 datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 CSH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf