Vishay Semiconductor/Diodes Division TLZ24A-GS08
TLZ24A-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
TLZ24A-GS08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 24V 500MW SOD80
Datasheet Download
TLZ24A-GS08.pdf
Availability of TLZ24A-GS08
QUANTITY
TLZ24A-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLZ24A-GS08
Internal Part NumberEIS-TLZ24A-GS08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)35 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr40nA @ 20.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Supplier Device PackageSOD-80 MiniMELF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLZ24A-GS08
Related LinksTLZ24, TLZ24A-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TLZ24A-GS08 Details Description
Related parts for TLZ24A-GS08
CONV DC/DC 10W 2.5VOUT 3A SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS MINI-BOX SEALED datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC ASYNCH 2048X9 25NS 32-PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC POE LTPOE 12-PORT PSE 52-QFN datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 240UDIMM datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 3W DO216AA datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 180MA 2.35 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 4POS datasheet.pdf