Vishay Semiconductor/Diodes Division TMPG06-24HE3/73
TMPG06-24HE3/73 picture photo
Mfg. Part Number
TMPG06-24HE3/73
Brief Description
TVS DIODE 19.4VWM 34.2VC AXIAL
Datasheet Download
TMPG06-24HE3/73.pdf
Availability of TMPG06-24HE3/73
QUANTITY
TMPG06-24HE3/73 Order Process
Ship out your order
Specifications of TMPG06-24HE3/73
Internal Part NumberEIS-TMPG06-24HE3/73
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)19.4V
Voltage - Breakdown (Min)21.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp34.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.5A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 185°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMPG06-24HE3/73
Related LinksTMPG06-, TMPG06-24HE3/73 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TMPG06-24HE3/73 Details Description
Related parts for TMPG06-24HE3/73
FERRITE CHIP 2.5A 120 OHM SMD datasheet.pdf
IC DUAL 2BIT TRANS LATCH 16SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8XSON datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
EVAL BOARD ANT FUSCA datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
C/A, CXP MPO- LC, DUPLEX, 24F, O datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf