3M TMW-.220X.75-BLUE-BOX
TMW-.220X.75-BLUE-BOX picture photo
Mfg. Part Number
TMW-.220X.75-BLUE-BOX
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TMW .220 BU 3/4 IN
Datasheet Download
TMW-.220X.75-BLUE-BOX.pdf
Availability of TMW-.220X.75-BLUE-BOX
QUANTITY
TMW-.220X.75-BLUE-BOX Order Process
Ship out your order
Specifications of TMW-.220X.75-BLUE-BOX
Internal Part NumberEIS-TMW-.220X.75-BLUE-BOX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssorted Heat Shrinks
Standard Package15,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesTMW
TypeTubing, Semi Rigid
Shrinkage Ratio3 to 1
Length0.062' (19.05mm, 0.75")
Inner Diameter - Supplied0.220" (5.6mm)
Inner Diameter - Recovered0.070" (1.8mm)
Recovered Wall Thickness0.049" (1.24mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesAdhesive Lined
ColorBlue
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Shrink Temperature135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMW-.220X.75-BLUE-BOX
Related LinksTMW-.220X., TMW-.220X.75-BLUE-BOX Datasheet, 3M Distributor
TMW-.220X.75-BLUE-BOX Details Description
Related parts for TMW-.220X.75-BLUE-BOX
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 200M OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.01K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf