Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM12-30-56-2
TNM12-30-56-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM12-30-56-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M12 NYLON 56MM
Datasheet Download
TNM12-30-56-2.pdf
Availability of TNM12-30-56-2
QUANTITY
TNM12-30-56-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM12-30-56-2
Internal Part NumberEIS-TNM12-30-56-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM12
Diameter - Inside-
Diameter - Outside1.181" (30.00mm)
Between Board Height2.205" (56.00mm)
Length - Overall3.189" (81.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM12-30-56-2
TNM12-30-56-2 Details Description
Related parts for TNM12-30-56-2
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HVIC 600V 2A 16-SOP datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PMU FOR HANDSETS 81DSBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 12.20MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 340MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf