Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-23-2
TNM2-6.5-23-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-23-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 23MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-23-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-23-2
QUANTITY
TNM2-6.5-23-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-23-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-23-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height0.906" (23.00mm)
Length - Overall1.142" (29.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-23-2
TNM2-6.5-23-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-23-2
CONTACT BATTERY DUAL SPRING A/AA datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 100K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
SENSOR PROX M18 2W 5MM NO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS CABLE SKT datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf