Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-27-2
TNM2-6.5-27-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-27-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 27MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-27-2.pdf
Availability of TNM2-6.5-27-2
QUANTITY
TNM2-6.5-27-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-27-2
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-27-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.063" (27.00mm)
Length - Overall1.299" (33.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-27-2
TNM2-6.5-27-2 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-27-2
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 141 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 20ppm 12pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN CRIMP SKT 22AWG datasheet.pdf
OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf