Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-36-3
TNM2-6.5-36-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-36-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 36MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-36-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-36-3
QUANTITY
TNM2-6.5-36-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-36-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-36-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.417" (36.00mm)
Length - Overall1.890" (48.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-36-3
TNM2-6.5-36-3 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-36-3
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1853 BR/X 10" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf