Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2-6.5-44-3
TNM2-6.5-44-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2-6.5-44-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M2 NYLON 44MM
Datasheet Download
TNM2-6.5-44-3.pdf
Availability of TNM2-6.5-44-3
QUANTITY
TNM2-6.5-44-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2-6.5-44-3
Internal Part NumberEIS-TNM2-6.5-44-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.732" (44.00mm)
Length - Overall2.205" (56.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2-6.5-44-3
TNM2-6.5-44-3 Details Description
Related parts for TNM2-6.5-44-3
IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN IDC 2POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 60W datasheet.pdf