Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-29-3
TNM3-6.5-29-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-29-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 29MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-29-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-29-3
QUANTITY
TNM3-6.5-29-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-29-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-29-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height1.142" (29.00mm)
Length - Overall1.614" (41.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-29-3
TNM3-6.5-29-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-29-3
RACK STEEL 24.5X21X12.5 BLK datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF 370POS GOLD datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO UHF PLUG datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 274 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 THRUHL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf