Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-91-2
TNM3-8-91-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-91-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 91MM
Datasheet Download
TNM3-8-91-2.pdf
Availability of TNM3-8-91-2
QUANTITY
TNM3-8-91-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-91-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-91-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.583" (91.00mm)
Length - Overall3.819" (97.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-91-2
Related LinksTNM3-, TNM3-8-91-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-91-2 Details Description
Related parts for TNM3-8-91-2
IC REG LDO 5V 0.4A TO220-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA datasheet.pdf
IC LOAD SW P-CH MOSFET 6MICROFET datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 100CPR 6MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC LLP28 datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
VARISTOR 420V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf