Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-36-1
TNM4-8-36-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-36-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 36MM
Datasheet Download
TNM4-8-36-1.pdf
Availability of TNM4-8-36-1
QUANTITY
TNM4-8-36-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-36-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-36-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.417" (36.00mm)
Length - Overall1.417" (36.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-36-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-36-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-36-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-36-1
OSC XO 72.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 180SEC 28-TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
52X20MM GRN LED BARLIGHT datasheet.pdf
CBL RIBN 47COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA TIN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD datasheet.pdf
RES 220 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf