Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-34-2
TNM5-9.5-34-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-34-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 34MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-34-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-34-2
QUANTITY
TNM5-9.5-34-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-34-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-34-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall1.732" (44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-34-2
TNM5-9.5-34-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-34-2
CAP TANT 1UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
MOD PWR 5-FUNCTION 2A 4.8QC SCRW datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN 3.3V DIP24 datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf