Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-77-3
TNM6-12.7-77-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-77-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 77MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-77-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-77-3
QUANTITY
TNM6-12.7-77-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-77-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-77-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.031" (77.00mm)
Length - Overall4.031" (102.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-77-3
TNM6-12.7-77-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-77-3
SWITCH BCD ROTARY DIP PC MNT datasheet.pdf
IDC CABLE - MSC14K/MC14M/X datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT INVERTER 14-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
VRAL GEARBOX 3:1 FRAMEC 70MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR 5MM 5-24VDC NPN datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.025 100' datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf