Vishay/Dale TNPU060347K0BZEN00
TNPU060347K0BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060347K0BZEN00
Brief Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060347K0BZEN00.pdf
Availability of TNPU060347K0BZEN00
QUANTITY
TNPU060347K0BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060347K0BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060347K0BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060347K0BZEN00
Related LinksTNPU06034, TNPU060347K0BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060347K0BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060347K0BZEN00
CONN STRAIN RELIEF 6POS 4.2MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
TOWER SYSTEM PROTO datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSLATOR BUFF/LEVEL 44QFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 1.97"L X 2.02"W datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf