Vishay/Dale TNPU06036K81AZEN00
TNPU06036K81AZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU06036K81AZEN00
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU06036K81AZEN00.pdf
Availability of TNPU06036K81AZEN00
QUANTITY
TNPU06036K81AZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU06036K81AZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU06036K81AZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU06036K81AZEN00
Related LinksTNPU06036, TNPU06036K81AZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU06036K81AZEN00 Details Description
Related parts for TNPU06036K81AZEN00
RES SMD 24K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS DIP PCB IDC datasheet.pdf
IC MPU I.MX23 454MHZ 128LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC TCXO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf