Vishay/Dale TNPU060371K5BZEN00
TNPU060371K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU060371K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPU060371K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU060371K5BZEN00
QUANTITY
TNPU060371K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU060371K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU060371K5BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU060371K5BZEN00
Related LinksTNPU06037, TNPU060371K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU060371K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU060371K5BZEN00
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM 7DIP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 1% 1.5W 2010 datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 8A AC/DC datasheet.pdf
CAP CER 51PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf