Vishay/Dale TNPU1206121KBZEN00
TNPU1206121KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206121KBZEN00
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206121KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206121KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206121KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206121KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206121KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206121KBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206121KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206121KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206121KBZEN00
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC REG LDO 7.5A 5V TO220-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
LED PSL0102 WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 150MM 12-24VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 3W DO204AL datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN UMC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
12MM SLD ASSY BLD 1X3 11CS BLK K datasheet.pdf