Vishay/Dale TNPU1206330KAZEN00
TNPU1206330KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206330KAZEN00
Brief Description
RES SMD 330K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206330KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206330KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206330KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206330KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206330KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206330KAZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU1206330KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206330KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206330KAZEN00
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SSR GNR 22.5MM 480VAC 180-280VAC datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.3W DO41 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 16SO datasheet.pdf
IC FM RADIO TUNER 20-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC PCIE BUFFER 100MHZ 24QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 270K OHM 14SOIC datasheet.pdf