Vishay/Dale TNPU1206374KAZEN00
TNPU1206374KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206374KAZEN00
Brief Description
RES SMD 374K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206374KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206374KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206374KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206374KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206374KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206374KAZEN00
Related LinksTNPU12063, TNPU1206374KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206374KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206374KAZEN00
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-323 datasheet.pdf
CARD EDGE 120PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 9OUTPUT 32-VFQFPN datasheet.pdf
MQS/JPT 121POS HARNESS COVER. datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DL SPI I2C TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1-6" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf