Vishay/Dale TNPU1206475KBZEN00
TNPU1206475KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206475KBZEN00
Brief Description
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206475KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206475KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206475KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206475KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206475KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206475KBZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU1206475KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206475KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206475KBZEN00
CONN HEADER VERT 10POS GOLD PCB datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf